מן התקשורת

כתבות נבחרות

אונס הילדה בת ה-6: ''לא נוותר עד שנציל אותה''

מחדלי חקירת אונס הילדה בת ה-7 חוזרים על עצמם בפרשת הילדה בת ה-6 שאנו מלווים. עורכת הדין לידר פלג שהתגייסה להצלת הילדה אומרת היום (רביעי) ליעל דן: "ברווחה התייחסו אלי באופן מחפיר, ובמשטרה סירבו להתייחס. אני לא מוותרת להם עד שנציל את הילדה".

ילדה בת 6 טוענת שנאנסה בידי אביה: ''ההורים רק נתנו לה כדורי הרגעה''

פרסום ראשון: ילדה בת 6 סיפרה לצוות החינוכי בבית ספרה כי היא נאנסת פעמים רבות על ידי אביה, אבל משרד הרווחה סיפר להורים על טענותיה. בת חן (שם בדוי), חברת הצוות החינוכי בבית הספר בה למדה הילדה, תיארה את התנהגות הילדה אחרי שסיפרה לה את הדברים שחוותה בבית: "היא שחזרה הכל בפירוטים ועם ציורים, לא הסכימה ללכת לשירותים מרוב כאב".

כולם מדברים על גניבת זרע אבל הבעיה האמיתית היא גניבת רחם - mako

"הבעיה האמיתית מולה אנו מתמודדות אינה 'גניבת זרע', אלא גברים המעוניינים להביא לעולם ילד, מכניסים להיריון אשה במרמה, תוך שהם מוכרים לה הבטחות של משפחה וזוגיות ואז נעלמים תוך הגשת בקשה למשמורת משותפת". עו"ד לידר פלג חושבת שהגיע הזמן שנדבר על הבעיה האמיתית

בגוב העריות - ידיעות אחרונות

במוסף השבת של ידיעות אחרונות ראיינו אותי לכתבה חשובה בעניין ילדים וילדות נפגעי גילוי עריות במאבק שהפך למאבק חיי, אני מייצגת ומגנה על קטינים שעברו פגיעות מיניות קשות על ידיי בני משפחתם ולא רק שמכחישים את הפגיעה, דורשים זכויות!. ההליך הפלילי רווי בקשיים ומשפיע על ההליך בבית משפט לענייני משפחה. לכתבה התראיין גם ראש מחלקת נוער במטה הארצי במשטרה אשר הסביר בעצמו כי תיקים מסוג זה נסגרים בפרקליטות מחוסר ראיות על אף שהילד נחקר ודיבר גם כשמאמינים לו וכך פדופילים מסתובבים חופשי! בכתבה עוד הרבה סיפורים קשים ונתונים שחשוב להכיר.

חוק הניכור ההורי: שוויון לאבות, או מתכון לאסון? - גל"צ

מה יקרה לקטינים המסרבים לראות הורה אלים? מיד יגדירו אותם כסרבני קשר? ישללו מהם מזונותיהם? הפעלת סנקציות על הורה שמגבה ילד/ה נפגע אלימות הוא דבר נפשע. קטינים שנאלצים לראות ולהפגש עם הורים אלימים זו לא גזירת שמיים. במקרים בהם אין הרשעה, אני נלחמת בעבור כל הילדים שפגישה בהורה מזיק לא מתיישבת עם טובתו. השתקת הילד באמצעות הפעלת סנקציות כספיות ושיבוש הסולם הערכי של הורה שמעוניין להגן על הילד שלו הוא מעשה חמור מהחמורים שיכולים להתרחש במדינת ישראל משל היינו מדינת עולם שלישית בה הילד הוא עבד של הוריו ולא בעל אישיות משפטית ואנושית נפרדת ועצמאית. מה יהיה המבחן לבחינת אמינות עדויות של ילדים הטוענים שהתעללו בהם אם לא קיים סולם כזה בעולם הטיפולי כיום?. כיום ישנה הצעת החוק שנועדה להכשיר אנשי טיפול יעודיים היא לא פרקטית ומנותקת מהזיקה המשפטית שכן כיום אין כל אנשי טיפול בעלי הכשרה או התמחות מתאימה ובוודאי לא מאמרים מקצועיים מתחום הטיפול. איך יוכלו הורים להתגונן כנגד טענה לא מדעית כלפיהם בשעה שאין מומחים שכיום יכולים לאבחן מסוכנות מינית או אלימות כלפי ילדים. אי אפשר לצבוע עברייני מין או הורים אלימים בצבע. היותם של אותם הורים איומים לא תמיד באה לידיי ביטוי ובמקרים שבהם ילדים נפגעי אלימות מינית או פיזית מידיי הורה והילד מסרב לראות את אותו ההורה האלים, האם לא יתחשבו ברגשות הילד?. למצוקה זו התייחסתי בראיון ועל כך אני נלחמת בבתי המשפט. ראיון אצל יעל דן עם חברת הכנסת עוה"ד רוויטל סוויד.

האחיות החרדיות שנאנסו על ידי אביהן - גל"צ

אחת מהאחיות החרדיות שנאנסו על ידי אביהן, ומנסות להציל את אחותן מאותה הסיטואציה, שוחחה היום (שני) עם יעל דן: "רוצים שהילדה תהיה במקום ניטרלי, לא אכפת להם שהיא צריכה לקבל חום ואהבה". עורכת הדין לידר פלג, המייצגת את האחות, הבהירה כי "מדובר בכתב אישום מהחמורים שנראו הכולל מאות עבירות מין ומעשי אונס".